KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16633251

nr 1663 3251

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 88x60 cm, yttermått inklusive ram: 100x72 cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

måndag 2 december 2024
kl 19:25:10

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund